Pakalpojumi

Zobu ķirurģija

 
Zobu raušana
Veicam jebkuras sarežģītības pakāpes zobu ekstrakcijas jeb zobu raušanu. Specializējamies sarežģītu gudrības zobu raušanas operācijās. Zobu raušanas procedūru veic gadījumos, ja zobs ir stipri bojāts un nav ārstējams vai atjaunojams. Lēmumu par ekstrakciju zobārsts pieņem pēc rūpīgas izmeklēšanas.

Pāris stundas pēc ekstrakcijas nedrīkst ēst un skalot muti, kā arī rūpīgi jāievēro citas zobārsta sniegtās instrukcijas.

INSTRUKCIJA PĒC ZOBA EKSTRAKCIJAS!!!
Uzmanīgi izlasiet doto instrukciju. Sekojot instrukcijai ir iespēja mazināt diskomfortu, kā arī izvairīties no komplikāciju veidošanās riska. Pēc 15-20 min pēc ekstrakcijas nepieciešams izņemt marles tamponu.Nedrīkst pārbaudīt brūci ar mēli vai rokām

Nav ieteicams ēst ātrāk par 2 stundām pēc zoba ekstrakcijas. Ēdiet tikai mīkstu pārtiku, izvairieties no asiem un karstiem ēdieniem.24 stundu laikā izvairieties no smēķēšanas, alkahola lietošanas, saunas, karstas vannas, pirts un baseina apmeklēšanas.Svarīgi atcerēties, ka pārmērīga fiziska slodze paātrina sirdsritmu un asinsriti, tādēļ pirmas 24 stundas no tās ir jāizvairās.

Lai samazinātu asiņošanu vai iekaisuma procesu ir nepieciešams paturēt ledu pie vaiga, rajonā kur tika veikta zoba ekstrakcija. Ledu jātur sekojoši: 5 stundu laikā (5 min tur ledu; 40 min atpūtā). Nepieciešamības gadījumā ieteicams lietot sekojošus medikamentus: Ibumetīns un Nurofens (pirms lietošanas konsultējieties ar ārstu).Medikamentus nedrīkst lietot tukšā dūšā. Ja Jums tika izrakstītas antibiotikas, obligāti izejiet pilnu kursu!Akurāti izmantojiet zobu birsti un zobu diegus, neaiztiekot ekstrahētā zoba vietu.Nākošajā dienā un sekojošās 5-7 dienās pēc ekstrakcijas ne pārāk intensīvi, bet bieži skalojiet mutes dobumu ar 0,05% hlorheksidīna šķidrumu, siltu sāls šķidrumu (1 tējkarote sāls uz pilnu ūdens glāzi) vai kumelīšu novārījumu.